2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر


مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل ا... نوری
مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، از تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت با بزرگراه شیخ فضل ا... خبر داد. 
مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل ا... نوری
1397/8/9 10:24:0|print

 

به گزارش شهرنوشت و به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهدی پورشاسب ضمن اعلام پیشرفت 25 درصدی عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت- شیخ فضل ا...، اجرای فونداسیون جدید، کاشت آرماتور و تقویت ستون های موجود، قالب بندی و بتن ریزی سرستون ها، افزایش طول نشیمنگاه سرستون ها و تعویض نئوپرن های فرسوده را از جمله اقدامات در نظر گرفته شده به منظور بهبود وضعیت لرزه ای این پل سواره رو دانست و یادآور شد عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای این پل تا پایان نیمه نخست سال آتی ادامه خواهد داشت.

به گفته پورشاسب، کمبود ظرفیت خمشی و برشی شالوده ها، شکل پذیری ستون ها مقابل نیروهای ناشی از زلزله و ضعف سرستون ها از مهمترین نواقصی بود که سبب تعریف و اجرای پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت- شیخ فضل ا... شد.

گفتنی است پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل ا... با قدمتی بیش از 40 سال، از جمله قدیمی ترین پل های سواره رو شهر تهران به شمار می آید. این پل از نوع پیش تنیده درجا با عرشه دال پیش تنیده است و طول عرشه آن به 65 متر می رسد.