2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر

سخنگوی سازمان آتش نشانی خبر داد
مرگ راننده میانسال خاور به دنبال گاز گرفتگی
شهرنوشت: سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تهران از مرگ راننده میانسال در اتاقک دربسته خاور بر اثر گازگرفتگی خبر داد.مرگ راننده میانسال خاور به دنبال گاز گرفتگی
1397/7/20 16:47:0|print

 

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت با اشاره به مرگ راننده خاور در اتاقک خودرو اظهار کرد: ساعت 13:19 ظهر امروز یک مورد حادثه گرفتار شدن داخل یک دستگاه خودرو در مسیر غرب به شرق جاده مخصوص کرج، کیلومتر 10 به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه 111 آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه توضیح داد: در محل حادثه یک دستگاه خودرو خاور از یکی از شهرهای غربی کشور به محل آمده و راننده، شب گذشته به علت سردی هوا، خودرو را در آنجا متوقف کرده بود. هنگام حضور آتش‌نشانان در خودرو قفل، شیشه‌ها کاملاً بالا و یک دستگاه پیک‌نیکی داخل اتاقک روشن بود.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان به سرعت در خودرو را باز کرده و راننده را که فردی پنجاه و یک ساله  و کاملاً بی‌حال بود، تحویل  عوامل اورژانس دادند، گفت: پس از تحویل فرد به اورژانس مشخص شد که وی جان باخته و چند ساعت از مرگ او می‌گذرد. کارشناسان در بررسی اولیه با توجه به روشن بودن پیک‌نیکی و بسته بودن تمام راه‌های خروجی هوا این احتمال را دادند که مرگ این شخص به علت گازگرفتگی رخ داده باشد، در نهایت عملیات در ساعت 14:15 پایان یافت و آتش‌نشانان محل حادثه را به عوامل انتظامی تحویل دادند.

وی به شهروندان تذکر داد: این روش بسیار غلط است، در گذشته نیز شاهد چنین اتفاقاتی بوده‌ایم، روشن کردن پیک‌نیکی می‌تواند هم باعث آتش‌سوزی و هم انتشار گاز خطرناک مونوکسید کربن شود و استفاده از چند تخته پتو و پوشیدن لباس گرم راهکار مناسبی به جای استفاده از پیک‌نیکی است.