2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر

محمد صفار منتشری:
شهرداری موسیقی «بیات تهران» را به جوانان معرفی کند

شهرنوشت: محمد صفار منتشری با بیان اینکه موسیقی« بیات تهران» امروز برای جوانان غریب است، گفت: شهرداری تهران موسیقی« بیات تهران» را به جوانان معرفی کند.

شهرداری موسیقی «بیات تهران» را به جوانان معرفی کند
1397/7/20 1:50:0|print


محمد صفار منتشری در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت، ضمن تبریک هفته تهران در معرفی موسیقی «بیات تهران» گفت: زمانی تهران چندین دروازه داشت. تهران کوچک بود و به جای این خیابان ها کوچه باغ بود. موسیقی بیات تهران زاییده فرهنگ و محیط آن زمان است. 

وی ادامه داد: افراد خوش صدایی که از میان کوچه باغ ها عبور می کردند به طور خودجوش و تحت تاثیر فضای این باغ ها آوازخوانی می کردند که این آواز بعدها به آواز «بیات تهران» یا «کوچه باغی» معروف شد. 

منتشری با بیان اینکه این موسیقی امروز برای جوانان شهر تهران غریب است و برخی حتی نام آن را نشنیده اند، تصریح کرد: شهرداری تهران می تواند اجرای موسیقی «بیات تهران» را در برنامه هایی که برگزار می کند، قرار دهد و این نوع موسیقی را به جوانان معرفی کند.

این خواننده و موسیقی دان، یکی از دلایل آشنایی اش با موسیقی و به ویژه موسیقی «بیات تهران» را آشنایی با اسماعیل مهرتاش دانست و گفت: موسیقی هایی که این روزها با نام پاپ باب شده است، موسیقی های بی هویتی هستند و ما باید تلاش کنیم موسیقی های اصیل خودمان را زنده نگه داریم. 

منتشری در پایان خطاب به جوانان عنوان کرد: ما باید از اصالت هنرمان محافظت کنیم؛ چرا که هنرهای ایرانی یکی از اصیل ترین هنرهای دنیا است و حتی بسیاری از سازهای دنیا براساس سازهای ایرانی ساخته شده اند.