2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در منطقه 5 مطرح کرد
نظام تدوین بودجه محلات با در نظرگرفتن دیدگاه شورایاران انجام می شود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و عضو شورای اسلامی شهر تهران، در دیدار یک روزه از منطقه 5 پایتخت، ضمن حضور در شورای معاونین و مدیران و بازدید از پروژه های سطح محدوده، به منظور پاسخگویی و حل مشکلات شهرنشینی با شهروندان ملاقات حضوری داشت.
نظام تدوین بودجه محلات با در نظرگرفتن دیدگاه شورایاران انجام می شود
1397/7/19 12:26:0|print


به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، در نشست شورای معاونین و مدیران که شورایاران محلات 29 گانه منطقه نیز برای طرح پاره ای ازمسائل به عنوان نمایندگان شهروندان، دراین جمع حضور داشتند، مسائلی نظیر احداث پارکینگ طبقاتی، بهسازی سرای محلات، تامین اعتبار برای ساخت دیوارهای صوتی در بزرگراه ستاری، انجام پروژه های ترافیکی در شریان های اصلی منطقه برای رفع معضلات عبور و مرور، احداث مجموعه ورزشی، درمانگاه و مسجد در برخی محلات، پی گیری نقاط کور خاموشی در محلات و بوستان ها، احداث پل مکانیزه در بزرگراه اشرفی، بررسی وضعیت معتادان متجاهر، پی گیری مصوبات ساخت و ساز در محله حصارک، جابه جایی انبار نفت در محله شهران، ایجاد بازار میوه و تره بار در برخی محلات، رسیدگی به معضلات کانال آب در فلکه صادقیه تا بزرگراه ستاری، مشکلات سکونت افاغنه در محله کن ، احداث خطوط اتوبوس تند رو در بزرگراه نیایش ، پی گیری احداث خطوط مترو و دیگر دغدغه های سطح منطقه عنوان شد.

در این نشست هیئت رئیسه و اعضای تخصصی شورایاری، درخواست حمایت بیشتر از شورایاران در شورای پنجم را داشتند و پیشنهاد تدوین و بررسی سند چشم انداز محلات ، ایجاد اتاق فکر، ترویج فرهنگ کتابخوانی و مرکز کارآفرینی در تمام محلات را دادند. آنها بقای شورایاری را مهم دانسته وبه اجرای عدالت و شفاف سازی در اداره محلات اشاره کردند.

فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان نشست دوساعته و شنیدن نقطه نظرات شورایاران منطقه گفت : ظرفیت و پتانسیل منطقه 5 ، به عنوان یکی از مناطق توسعه یافته شهر تهران که 6 درصد مساحت شهر و 10 درصد جمعیت تهران را دارد ، برای شورای پنجم این مسئولیت را رقم زده تا با همکاری شهرداری منطقه و تکیه بر دانش و تجربه با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، دست به دست هم بتوانیم مشکلات محلات را برطرف کنیم .

وی تامین بودجه و پیش بینی آن را براساس نظر شوایاران حیاتی دانست و گفت : پی گیری موارد مطرح شده و مصوبات مسائلی که قبلا در فرمانداری اعلام شده، در دستور کار است و از افتخارات شهرداری تهران، تشکیل گروه مردمی و خودجوش شورایاری است . آن ها به عنوان چشم بینای منطقه در برنامه ریزی، نظارت و پی گیری موارد، نقش مثبتی در مدیریت شهری دارند و طرحی داریم که نظام تدوین بودجه باید با در نظر گرفتن دیدگاه های شورایاران انجام شود، چون آن ها به رایگان ، دلسوزانه ، متخصصانه و بدون توقع از دل محلات ، مشکلات شهروندان را با مدیران شهری مطرح می کنند و ما قدردان آن ها هستیم .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران افزود : همه کشورها، بودجه هایی برای آسیب شناسی مشکلات محلات دارند و با همکاری شرکت های مشاوره ای گزارشی از مشکلات را تهیه می کنند، اما ما در شهر تهران با کمک شورایاران که نیروهای فرهیخته و تخصصی هستند، به راحتی از ظرفیت ها، معضلات و نیازهای محلات اطلاع پیدا کرده و با تشکیل کارگروه های تخصصی، گام مهمی در تحقق ایجاد اتاق فکر محلات برداشته ایم و با همکاری اساتید دانشگاه و فرهیختگان ساکن این منطقه امیدواریم مشکلات محلات را حل کنیم.

فراهانی گفت : شورایاران چتری هستند که فارغ از نگاه های حزبی، لباس حل مشکلات محلات را برتن کردند و شورای پنجم از ایشان توقع دارد که با همه ارگان ها غیر از شهرداری در ارتباط باشند و پی گیر مصوبات اعلام شده از سوی فرمانداری شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود : اعتقاد به جایگاه مثبت شورایاران بر کسی پوشیده نیست و اقداماتی فراهم شده تا با برنامه ریزی هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، شورایاران در صحن شورای پنجم حضور یافته وبا ارائه پیشنهاد ها و لوایح، از نزدیک با نمایندگان مردم در شورای شهر مسائل و دغدغه های محلات را مطرح کنند.

وی همچنین در بازدید از اماکنی نظیر مرکز کار آفرینی بهاران، دره زغالی، سایت بازیافت، تقاطع غیر هم سطح بزرگراه ستاری – اتوبان کرج، اسکان کارگری ناحیه 2 و پروژه احداث پل روگذر تقاطع بزرگراه حکیم – بلوار تعاون گفت : پتانسیل منطقه 5 برای جذب سرمایه گذاران و کار آفرینان مناسب است و فعال ترکردن بخش مشارکت ها را از اولویت های در آمدزایی در منطقه دانست .

خسروآبادی شهردار منطقه برنقش مشارکت پذیری شورایاران، به عنوان عصاره مردم در محلات، در حوزه مدیریت شهری و بخش فعالیت های مردمی، برای ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان تاکید کرد و گفت : طبقه بندی اطلاعات محلات با همکاری شورایاران تهیه می شود تا برای تامین بودجه سطح منطقه شفاف عمل کنیم ، محلات 29 گانه منطقه 5 را رونق بخشیم و عدالت در محلات را اجرا کنیم .

وی گفت: حضور فراهانی در جمع خانواده شهرداری منطقه 5 و شورایاران ، اثر کارکردی دارد زیرا از زبان شورایاران، مشکلات محلات بیان شد و این امر برای تامین اعتبار بودجه محلات ، تسهیل کننده است.

حضور یک روزه فراهانی در منطقه 5 با ملاقات 75 شهروند و پی گیری مسائل مردم در کنار شهردار منطقه ، که تاساعت 7 شب به طول انجامید به اتمام رسید.