2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر


فراهم شدن فضای کارگاهی لازم برای تسریع عملیات اجرایی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از اتمام عملیات حفاری و بتن ریزی شمع در جبهه شمالی پروژه احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین خبر داد.

فراهم شدن فضای کارگاهی لازم برای تسریع عملیات اجرایی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین
1397/7/9 9:36:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، احسان نوش آبادی ضمن اعلام خبر فوق افزود: با توجه به بازنگری در طرح قبلی زیرگذر امتداد خیابان استادمعین و تصمیم به عبور تونلی از عرض خیابان آزادی، کار حفاری و احداث 55 حلقه شمع جدید در جبهه شمالی پروژه به اتمام رسیده است.
وی در تشریح اقدامات انجام شده در جبهه جنوبی پروژه، از گشایش کنارگذر غربی خیابان استاد معین خبر داد و گفت: کنارگذر شرقی این معبر براساس هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور تهران بزرگ، پانزدهم مهرماه مسدود خواهد شد تا شرایط جابجایی لوله 700 میلیمتری آب فراهم شود؛ این اقدام در کنار رفع معارض کابل های مخابرات، سبب آزادسازی 80 درصد از فضای کارگاهی لازم برای احداث دال بتنی سقف زیرگذر در خیابان استادمعین می شود.
به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، تلاش برای احداث مقطعی به مساحت 900 مترمربع به عنوان دال بتنی زیرگذر در جبهه جنوبی پروژه ادامه دارد و عملیات آرماتوربندی این بخش از سقف زیرگذر آغاز شده است.
لازم به ذکر است با بهره برداری از این پروژه تونلی، ضمن افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بزرگراه یادگارامام(ره) بهبود می یابد. برقراری ارتباط خیابان استاد معین با محلات شمال خیابان آزادی، سبب خروج این معبر حمل و نقلی از بن بست موجود شده و به این ترتیب رفت و آمد میان محلات مناطق 2 و 9 شهرداری تهران تسهیل خواهد شد.