2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
مشروح خبر

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران خبر داد
ارائه تخفیف به مشتریانی که از کیسه پلاستیکی استفاده نمی کنند
شهرنوشت: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران گفت: از ابتدای خرداد اگر شهروندان به ازای هر کیلو باری که از میادین خریداری می‌کنند از کیسه‌های پلاستیکی استفاده نکنند به ازای هر کیلو، 50 تومان به آن ها تخفیف داده می‌شود.

ارائه تخفیف به مشتریانی که از کیسه پلاستیکی استفاده نمی کنند
1397/4/21 16:41:0|print

عبدالحسین رحیمی در نشست خبری امروز خود که به مناسبت روز بدون نایلکس برگزار شد، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر تهران در سال 1388 به عنوان نهاد قانون‌گذار تکلیفی را برعهده شهرداری تهران گذاشت تا برای تغییر الگوی مصرف در کیسه‌های پلاستیکی تغییرات جدی را ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه برهمین اساس شهرداری تهران ملزم شد با همکاری ستاد محیط زیست و دیگر دستگاه‌های مربوطه نسبت به تغییر الگو اقدامات جدی را انجام دهد، گفت: از آن سال به بعد در میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران واحد تولید نایلکس شکل گرفت که این واحد اقدام به تولید کیسه‌های تجدیدپذیر کرد، به شکلی که در ابتدا تنها 20 درصد از مصرف بازارهای میوه و تره‌بار از این واحد بود، اما امروز 100 درصد نایلکس‌ها توسط این واحد تولید می‌شود.

 

رحیمی با تاکید بر اینکه نایلکس‌های تولیدی این واحد تجدیدپذیر هستند و در بازارهای میوه و تره‌بار استفاده می شوند، عنوان کرد: در حال حاضر 50 درصد نایلکس استفاده شده در تمامی میادین میوه و تره‌بار شهر تهران تجدیدپذیر و 50 درصد مابقی پایه گیاهی هستند.

 

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران با یادآوری نقش شهروندان در این حرکت گفت: متاسفانه در سال 2014، 300 میلیون تن انواع ظروف پلاستیکی در جهان تولید شده که ایران جزء 10 کشور نخست در استفاده از ظروف پلاستیکی بود.

 

به گفته رحیمی شهروندان ایرانی سه برابر بیشتر از میانگین جهانی پلاستیک مصرف می کنند که این شاخص بسیار نگران‌کننده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در جهت الگوهای تشویقی از ابتدای خرداد اقدامی در سازمان میادین میوه و تره‌بار شکل گرفته که اگر شهروندان به ازای هر کیلو باری که از میادین خریداری می‌کنند از کیسه‌های پلاستیکی استفاده نکنند، به آن ها به ازای هر کیلو، 50 تومان تخفیف داده می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران افزود: با توجه به افزایش قیمت نایلکس بهره‌بردارها در میادین هم راغب هستند در این طرح مشارکت جدی داشته باشند.

 

رحیمی همچنین به موضوع عرضه کیسه‌های پارچه‌ای به شهروندان در میادین میوه و تره‌بار پرداخت و عنوان کرد: امکان عرضه کیسه‌های پارچه‌ای به صورت رایگان با توجه به هزینه‌ای که در بر دارد برای شهرداری تهران امکان‌پذیر نیست، ضمن اینکه شهرداری نمی تواند به شهروندان خرید این کیسه‌ها را تحمیل کند، لذا عرضه این کیسه‌ها در بازارهای میوه و تره‌بار انجام نشده است.

 

وی در پایان گفت: در حال حاضر تمامی نایلکس‌های ارائه شده به مردم در بازارها تجدیدپذیر هستند، اما ما باید به سمت عدم استفاده از نایلکس‌ها حرکت کنیم.


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید