2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
مشروح خبر


فرآیند صدور مجوز در بخش حریم جنوب تهران کاهش می یابد

شهردار منطقه 18 تهران طی نشستی با جمعی از معاونین و مدیران، خواستار کاهش فرآیند صدور مجوز ساخت و ساز در داخل طرح هادی بخش حریم شد.

فرآیند صدور مجوز در بخش حریم جنوب تهران کاهش می یابد
1397/4/20 17:33:0|print

به گزارش " شهرنوشت " و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 18، این مقام مسئول طی سخنانی در این نشست با اشاره به معضلات و هزینه هایی که اداره بخش حریم برای مدیریت شهری دارد، اظهار کرد: دوگانگی در مدیریت و اختلافات برای حدود جغرافیایی شهرک ها و روستاهای واقع در بخش حریم با شهرداری های شهرهای همجوار از جمله موضوعاتی است که حجم زیادی از اوقات کاری مدیران شهری را به خود اختصاص و موجب افزایش هزینه های سالانه شود.


وی ادامه داد: کاهش فرآیند صدور مجوز ساخت و ساز در داخل طرح هادی باعث شده تا بافت های قدیمی و فرسوده نوسازی و شهروندان برای احیای بناهای این چنینی رغبت بیشتری پیدا کنند، در حالی که اصول شهرسازی حکم می کند که ساخت و سازهای بخش حریم کنترل تا این بخش به عنوان تنفس گاه شهر بتواند به کاهش آلایندگی های زیست محیطی کمک کند.


به گفته این مقام مسئول، بازنگری در زیرساخت ها و پتانسیل این بخش برای کسب درآمد به همراه تسریع در روند اجرای پروژه های عمران شهری دو رویکردی است که باید شهرداران نواحی بخش حریم با مشارکت دیگر مدیران منطقه در اجرای آن ها تلاش کرده تا شهروندان ساکن در این بخش فاصله طبقاتی را با ساکنین داخل محدوده احساس نکنند.


فیاض همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش بر ضرورت توجه بیشتر مسئولین امر به ارتقاء سطح کمی و کیفی برنامه های اجتماعی و فرهنگی در بخش حریم تأکید و گفت: تنوع این اقدامات موجب افزایش روحیه شهروندان و رضایتمندی آنها برای گذران اوقات فراغت به همراه خانواده ها شده و بخش اعظمی از دغدغه های این حوزه را پوشش خواهد داد.


 

 

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید