2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
مشروح خبر


رونق گردشگری در پهنه جنوب دریاچه شهدای خلیج فارس
دبیر هیئت داوران مسابقه طراحی اتصال پهنه جنوبی دریاچه شهدای خلیج فارس به بوستان جنگلی چیتگر، طرح برگزیده این فراخوان را طرحی کم نظیر در کشور و در عین حال قابل اجرا دانست.
 رونق گردشگری در پهنه جنوب دریاچه شهدای خلیج فارس
1397/4/20 9:22:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، سید جواد میرحسینی که در تشریح ویژگی های طرح برگزیده مسابقه طراحی اتصال پهنه جنوبی دریاچه شهدای خلیج فارس به بوستان جنگلی چیتگر سخن می گفت، ضمن تقدیر از تمام گروه های شرکت کننده در این فراخوان، یادآور شد: طرح ارائه شده به عنوان طرح برتر فراخوان شناخته شده است، بدون شک بر جاذبه های گردشگری دریاچه 140 هکتاری غرب پایتخت می افزاید و این نقطه که به نوعی فصل مشترک 2 استان پرجمعیت تهران و البرز به شمار می آید را، به فضایی مفرح تر برای گذران اوقات فراغت شهروندان تبدیل می کند.

 

میرحسینی با ارزشمند توصیف کردن تمام طرح های ارائه شده به این فراخوان، طرح برگزیده را طرحی نزدیکتر به اهداف و الزامات فراخوان ارزیابی و اضافه کرد: طرح های تمام گروه های شرکت کننده در مسابقه، این قابلیت را دارد که در صورت اجرا، به یک مقصد جذاب گردشگری تبدیل شود.

وی با بیان اینکه طرح برتر مسابقه شامل یک دستگاه پل دایره ای شکل و همچنین یک چرخ و فلک عظیم الجثه است، پل را به لحاظ ارزش های زیباشناختی تداعی کننده سایه چرخ و فلک بر زمین دانست و اضافه کرد: این سازه ها در عین مدرن بودن، واجد برخی از ارزش های معماری ایرانی هستند چراکه طراح، سازه های خرپای پل و همچنین چرخ و فلک را تبدیل به یک هندسه جذاب ایرانی کرده است. موقعیت مکانی اجرای پروژه به خوبی در این طرح دیده شده است و ترکیب پل کریدور شکل و چرخ و فلک مرتفع، حس حرکت و سکون را به صورت توامان به بازدیدکنندگان القا می کند.

میرحسینی با تاکید بر اینکه سازه چرخ و فلک در نظر گرفته شده در این طرح به لحاظ ارتفاع با سازه های چرخ و فلک لندن و سنگاپور قابل مقایسه است، اشراف به مناظر دریاچه و پارک جنگلی را به عنوان یکی از ویژگی های منحصر به فرد طرح برشمرد.

به گفته دبیر هیئت داوران مسابقه طراحی اتصال پهنه جنوبی دریاچه شهدای خلیج فارس به بوستان جنگلی چیتگر، تهران و سایر کلانشهرهای کشور نیازمند خلق فضاهای جذاب تفرجگاهی بوده و دستیابی به ایده ها و تفکرات جدید در این زمینه، هم اندیشی بیشتر مدیران شهری با جامعه طراحان معماری و شهرسازی کشور را می طلبد.


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید