2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
2019/02/16 - شنبه 27 بهمن 1397
مشروح خبر

در پی توافق مدیران شهری و راه آهن صورت پذیرفت
اجرای طرح نیلوفری در اراضی خط آهن تهران – تبریز
اجرای طرح موسوم به نیلوفری (ساماندهی اراضی فوقانی خط آهن تونلی تهران – تبریز  در نشستی با حضور شهرداران و مدیران مناطق 17 و 18، سرپرست سازمان عمرانی مناطق شهرداری و همچنین نماینده شرکت راه آهن تهران مورد ارزیابی قرار گرفت .
 اجرای طرح  نیلوفری در اراضی خط آهن تهران – تبریز
1397/2/27 16:4:0|print

به گزارش "شهرنوشت" به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، در ابتدای این نشست ، فیاض شهردار منطقه طی سخنانی با بیان این نکته که با اجرائی شدن این طرح مهم که علاوه بر تأمین بخش عمده ای از سرانه های مورد نیاز شهروندان ، موجب بهبود سیمای شهری در مناطق 17 و 18 نیز می شود ، اظهار داشت: کارگروه های تخصصی که در مناطق مذکور آغاز بکار کرده اند ، طی نشستهای مشترکی با نمایندگان شرکت راه آهن تهران به نتایج مطلوبی در رابطه با ساماندهی این اراضی دست یافته اند که امیدواریم با تلاش سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران طرح موسوم به نیلوفری از فاز مطالعاتی وارد فاز اجرا و عملیاتی شود.  

وی همچنین ادامه داد: با اجرا شدن این طرح که با توجه به وسعت و اهمیت اجرا دیگر از حالت منطقه ای خارج و باید همانند یک پروژه ملی به آن نگاه کرد ، فاصله طبقاتی شمال تا جنوب شهر کاهش یافته و مناطق 17 و 18 به جمع مناطق برخوردار به لحاظ سرانه های فرهنگی ، تفریحی ، گردشگری ، فضای سبز و... می پیوندند.

این مقام مسئول با اشاره به این نکته که از طول مسیر 9700 متری خط آهن تونلی تهران – تبریز در مناطق 17 و 18 تهران ، حدود 5 هزار متر از آن در این منطقه واقع شده ، ابراز امیدواری کرد که با تسریع در روند اجرای این طرح ، معضلات شهروندان محلات تولید دارو ، حسینی فردوس و 17 شهریور مرتفع شود.

فیاض در بخش دیگری از سخنان خویش به تبیین و تشریح محورهای مختلفی از  اجرائی شدن این طرح پرداخت و اظهار داشت : بر اساس مطالعات صورت گرفته در کارگروه های مربوطه ، مسیر 9700 متری خط آهن تونلی تهران – تبریز در مناطق 17 و 18 به هفت راسته خاطره نیلوفری ( موزه بازار آهن ) ، سمن نیلوفری ( نهادهای مدنی ، سلامت و آموزش ) ، آئین نیلوفری ( فرهنگ و مذهب ) ، گردش بازار و چرخ نیولفری ( گردش بازار و چرخ نیلوفری ) ، گلباغ نیلوفری ( گردش بازار گل و گیاه ) ، هنر نیلوفری ( گردش بازار هنر ) ، خلاقیت و حرف نیلوفری ( گردش بازار حرف و تفرج ) را پس از گذر از ایستگاه مرکزی راه آهن و بوستان ولایت تا رود دره کن ( پروژه تاکا) شامل می شود.

همچنین همتای فیاض در منطقه 17 تهران ، مهندس امیر محسنی نیز در سخنانی به تشریح مهمترین معضلات ناشی از عدم اجرا یا به تعویق افتادن اجرای این طرح پرداخت و یاد آور شد : شهروندان این دو منطقه از پایتخت همواره با معضلات اعتیاد ، افراد کارتن خواب و دیگر بزهکاریهای اجتماعی دست به گربیان هستند که خوشبختانه با تدابیر مدیریت شهری بخشی از حجم آنها کاسته و بخش دیگری آن نیز منوط به همت شرکت راه آهن تهران در واگذاری اراضی مذکور می باشد.

وی در ادامه به آثار مطلوب ناشی از اجرائی شدن طرح موسوم به نیلوفری در این دو منطقه از پایتخت اشاره کرد که علاوه بر تأمین بخش اعظمی از سرانه های شهروندی در بخشهای مختلف ، این محدوده ها را از زمره مناطق غنی بلحاظ سرسبزی معرفی خواهد کرد.

این گزارش حاکی است، یوسف متقی سرپرست سازمان مناطق عمرانی شهرداری تهران نیز با تأکید بر این موضوع که اجرای طرح موسوم به نیلوفری در اراضی فوقانی خط آهن تونلی تهران – تبریز بعنوان یکی از اولویتهای کاری اش تلقی شده ، یاد آور شد : این سازمان درصدد است تا در اسرع وقت ، عملیات اجرائی شدن طرح را آغاز و زمینه رضایتمندی  شهروندان مناطق 17 و 18 تهران از بابت تأمین بخشی از مطالباتشان فراهم نماید.

گفتنی است؛ سهرابی مشاور طرح و تعدادی از مدیران مناطق 17 و 18نیزبه تناسب موضوعات مطروحه در نشست به ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت اجرائی شدن این طرح ارائه کردند.

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید