2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

کاهش مصرف آب و هزینه ها در راهکار تازه خودکفایی غدایی؛
مزارع عمودی در فروشگاه های مواد غذایی
گروه بین الملل: کروترگارتن، یک سوپرمارکت گلخانه ای در پایتخت آلمان است که فن آوری جدیدی را برای تولید محصولات گیاهی تازه برای شهروندان فراهم کرده است.
مزارع عمودی در فروشگاه های مواد  غذایی
1397/1/2 10:13:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از Climateactionprogramme این سوپرمارکت به مشتریان این امکان را می دهد که بدون پیمودن مسیرهای طولانی، به گزینه های گیاهی تازه از قبیل سبزیجات مختلف دسترسی داشته باشند و از مزایای سلامتی آنها روزانه بهره مند شوند.


مزارع عمودی هیدروپونیک سازگار و خودتنظیم هستند و می توانند کمترین فضا را به خود اختصاص دهند ضمن این که به وضعیت بهینه گیاهان کاشته شده در آنها نظارت کافی نیز می شود.


علاوه بر این، مزارع عمودی هیدروپونیک نه تنها مصرف آب های کشاورزی را کاهش می دهند بلکه منجر به کاهش هزینه های حمل و نقل عمومی برای دسترسی به مواد غذایی تازه می شوند.


شرکت INFARM در آلمان نزدیک به 4 میلیون یورو برای ساخت مزارع عمودی در سوپرمارکت ها اختصاص داده است چون سرمایه گذاران آلمانی هم اکنون به طور فزاینده ای علاقه دارند که رویکردهای رشد مواد غذایی تازه در سطح محلی را گسترش دهند.


این روش باعث خودکفا شدن بسیاری از شهرها برای تولید سبزیجات خواهد شد و دیگر به دلیل شرایط محیطی و زیستی، مردم مناطق مختلف دنیا از خوردن سبزیجات تازه محروم نمی مانند.


از آنجا که جمعیت جهان همچنان در حال افزایش است، تامین غذا برای چنین جمعیتی در حال تبدیل شدن به بحرانی عمیق است. دولت ها از هر پیشنهاد موثری برای رفع این بحران استقبال می کنند و ایده مزارع عمودی از جمله راهکارهایی به شمار می آید که استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.