2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر

مسیرهای نوآورانه، زیست شهری را تغییر داده اند
شهر پایدار با انرژی تجدید پذیر
گروه بین الملل: شهرهای جهانی در حال انتقال انرژی های تجدیدپذیر هستند و داده های جدید نشان داده است که هم اکنون 102 شهر در جهان حداقل 70 درصد از برق خود را از راه انرژی های تجدید پذیر تامین می کنند و خوشبختانه این عدد در حال افزایش است.
شهر پایدار با انرژی تجدید پذیر
1396/12/26 9:0:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت و به نقل از Climateactionprogramme این شهرها جمعیت زیادی دارند؛ از جمله سیاتل، ونکوور، اسلو،  اوکلند و نایروبی.


تجزیه و تحلیل های ارائه شده توسط موسسه غیر انتفاعی CDP نشان می دهد که در حال حاضر 43 شهر در حال راهبری جنبش «100 درصد تجدیدپذیر» هستند که اکنون به سرعت رو به گسترش است و از این طریق نقش حیاتی خود را در پیشرفت گذار جهانی انرژی ایفا می‌کنند؛ شهرهایی مانند ریکیاویک در ایسلند و بازل در سوئیس که هر دو از سطح بالایی از انرژی های آبی بهره مند هستند. برلینگتون در  ایالت ورمونت ایالات متحده آمریکا نیز تمام انرژی های خود را از راه باد، خورشید، زیست توده و انرژی آبی به دست می آورد.


رییس گروه موسسه غیر انتفاعی CDP تاکید می کند که این اتفاق بسیار خوش یمن و مهم است زیرا بیش از دو سوم گازهای گلخانه ای در شهرها تولید می شود.


میرو وینبرگر، شهردار برلینگتون نیز معتقد است که انرژی های تجدید پذیر اقتصاد کشورها را پایدارتر می کند و یک مکان سالم برای کار و زندگی شهروندان فراهم می آورد. در حال حاضر، بیش از 8 میلیون نفر در بخش انرژی ‌های تجدیدپذیر مشغول به کار هستند که نشان‌دهنده رشد پایدار مشاغل تجدیدپذیر در تقابل کامل با بازار کار نه چندان مطلوب دیگر بخش ‌های انرژی است. ما باید دیگر شهرهای جهان را تشویق کنیم تا مسیر نوآورانه ما را در پایدار کردن انرژی تجدید پذیر دنبال کنند.


در حال حاضر آمارها حاکی از آنند که 275 شهر در جهان از نیروی برق آبی استفاده می کنند، 189 باد و 184 نفر از فتوولتائیک خورشیدی استفاده می کنند. 164 شهر دنیا نیز  استفاده از زیست توده ها را در پیش گرفته اند.