2018/10/23 - سه شنبه 1 آبان 1397
2018/10/23 - سه شنبه 1 آبان 1397
مشروح خبر


کاروان سرای خانات آلودگی بصری و صوتی ایجاد کرده است

گروه مجلس و شوراعضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به نحوه بهره برداری از کاروان سرای خانات گفت: تبدیل این بنا به بارانداز کالا و حجره های پر رفت و آمد، آلودگی های بصری و صوتی فراوانی در منطقه ایجاد کرده است. 

کاروان سرای خانات آلودگی بصری و صوتی ایجاد کرده است
1396/9/7 9:40:53|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به ریاست ابراهیم امینی آغاز شد. 

ابراهیم امینی، نائب رئیس شورای شهر تهران در ابتدای این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج گفت: 39 امین سالگرد بسیج را به بسیجیان و مردم کشور تبریک می‌گویم و امیدوارم با روحیه بسیجی به معنای واقعی کلمه مشکلات ایران را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم ایران حضور بسیج را در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به ویژه در هشت سال دفاع مقدس فراموش نخواهند کرد. 

امینی افزود: هرجا که نیاز به حضور همگانی مردم بوده، مردم با حضور در بسیج توانستند خدمات شایانی ارائه دهند که حضور داوطلبانه به منظور ارائه خدمات و کمک به زلزله زدگان غرب کشور نمونه بارز این حضور است. 

نائب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقینا از برکات خداوند تعالی بود که بر ملت ایران ارزانی داشته است، به قرائت متنی از امام خمینی پرداخت.

 

 

خلیل آبادی: کاروان سرای خانات آلودگی بصری و صوتی دارد

حسن خلیل آبادی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: کاروان سرای خانات یکی از معدود کاروان سراهای زیبای شهر تهران است که در چهارراه مولوی با مساحت حدود 10 هزار مترمربع در سال 1261 هجری شمسی احداث شده است. 

وی در ادامه با بیان اینکه این بنای تاریخی از معماری باغ های ایرانی الهام گرفته است، عنوان کرد: این کاروان سرا در سال 1382 به عنوان یکی از آثار ملی با شماره 10418 ثبت شده است، اما نحوه بهره برداری از آن و تبدیل این بنا به بارانداز کالا و حجره های پر رفت و آمد، آلودگی های بصری و صوتی فراوانی را ایجاد کرده است. 

این عضو شورای شهر تهران افزود: با وجود نامه نگاری های صورت گرفته با شهرداری منطقه مذبور تاکنون هیچ اقدام مثبتی در این زمینه صورت نگرفته است. 

خلیل آبادی با تاکید براینکه این کاروانسرا ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب گردشگران را دارد، گفت: از متولیان امر خواستارم که جهت پیگیری و رسیدگی به این بنای ارزشمند تاریخی، اقدامات لازم را انجام دهند.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید