2019/01/21 - دوشنبه 1 بهمن 1397
2019/01/21 - دوشنبه 1 بهمن 1397
مشروح خبر


تبیین و تشریح رویداد " موپک " در شهرداری منطقه 5

گروه مناطق: با حضور علوی معاون هماهنگی و برنامه ریزی شهرداری منطقه 5 ،سید حسین حسینی دبیر اجرایی رویداد موپک ، حمید زادمهر دبیر کارگروه دانش بنیان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری ، میرعالی  مدیر مجتمع کوروش مال ، رضا زاده معاون فناوری، اطلاعات و ارتباطات بانک انصار و جمعی از اهالی رسانه اهداف برگزاری نخستین رویداد "موپک"، تبیین و تشریح شد.


تبیین و تشریح رویداد  موپک  در شهرداری منطقه 5
1396/7/22 12:18:38|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، حسینی دبیراجرایی رویداد "موپک "با اشاره به اهمیت و رشد روز افزون ارتباطات در زندگی روزمره شهروندان و گسترش زندگی شهری هوشمند بر لزوم استفاده از فناوری های نوین IT ، تاکید کرد وگفت : نخستین رویداد" موپک ، تلفن همراه ، برنامه ریزی و توسعه زندگی شهری"، ازروز چهارشنبه 26 لغایت 29مهر ماه ، در مجتمع تجاری کورش با حمایت معنوی شهرداری منطقه 5 آغاز به کارخواهد کرد . وی در تبیین برگزاری این رویداد اشاره کرد، راهکارهای سنتی دیگر پاسخگوی نیاز شهروندان ، برای حل مشکلات پیچیده شهری نیست ، لذا استفاده از فناوری ارتباطات و اپلیکیشن  در توسعه شهر هوشمند  و به کارگیری دانش متخصصین و نخبگان ، دانشگاهیان و افراد دارای ایده های نو الزامی می باشد. حسینی افزود: ورودی های این رویداد ،ارائه ایده های خلاقانه و خروجی های آن باعث حل مشکلات اجتماعی شهروندان در شهرها خواهد شد.وقوع رویداد "موپک" با حضور تیمهای کارشناسی،منتورها و داوران  در حوزه های مختلف می باشد . یکی از ویژگی های بارز رویداد فوق، حضور گسترده شهروندان وگرفتن بازخورد از آنها ، در توسعه شهر هوشمند است که بر همین اساس نمایشگاهی نیز به طور موازی همزمان با وقوع رویداد از 26 مهر تا جمعه 28 مهرماه در مجتمع کوروش برگزار می شود که در روز پایانی برپایی نمایشگاه ، شهروندان مستقیما با افراد برگزیده دارای طرح های نو آشنا شده و از ایده های آنها بهره مند می گردند.

 علوی معاونت هماهنگی و برنامه ریزی شهرداری منطقه 5 ، درتبیین اهداف شهرداری برای حضور در رویداد"موپک" تلفن همراه ، برنامه ریزی و توسعه زندگی شهری گفت: امروزه نمی توان در مدیریت کلانشهر تهران از تکنیک های قدیمی استفاده کرد . برای اداره صحیح ترو ارزان تر شهر نیاز به ابزارهای جدید است و استفاده از تکنولوژی امری ضروری می باشد ، گرچه نتایج این تلاشها سالها بعد در زندگی شهروندان کاربردی شود .وی شهرداری منطقه 5 را در دو حوزه برنامه ریزی و اجتماعی ، حامی معنوی ارائه کنندگان ایده های نو در توسعه شهر هوشمند ، خواند . در ادامه امین الشریعه قائم مقام معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 5 نیزافزود:توسعه کارآفرینی یکی از ماموریتهای اصلی شهرداری منطقه می باشد که با فعال سازی سامانه حامی و راه اندازی کلینیک کسب و کار در سراهای محله ، وحضور دررویداد "موپک "، حامی معنوی  صاحبان ایده برای مدیریت شهری مدرن و هوشمند هستیم .

 

 

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید