2018/05/26 - شنبه 5 خرداد 1397
2018/05/26 - شنبه 5 خرداد 1397

مشروح خبرافزایش ظرفیت رودخانه های شمال تهران
گروه مناطق : با هدف افزایش ظرفیت رودخانه ها برای پذیرش بارش های بهاری، مسیل ها ، قنوات و حوضچه های رسوبگیر شمال تهران لایروبی و پاکسازی شد.
افزایش ظرفیت رودخانه های شمال تهران
1396/1/30 12:56:12|print
تعداد مشاهده: 82

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک عبدا.. پرویزی رییس اداره مسیلها  و قنوات شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت : به منظور جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و احتمال خطر پذیری،  رودخانه های شمال تهران در طرح استقبال از بهار، با لایروبی بیش از 52 هزار متر طول از مسیل ها و 4 هزار متر طول از قنوات پاکسازی شدند.
وی افزود : در این راستا یک هزار و 500 متر مکعب از قنوات شمال تهران نیز که نیاز به ترمیم داشتند  بازسازی شدند.
رییس اداره مسیلها و قنوات شهرداری منطقه یک با اشاره به اقدامات اجرا شده در آستانه فصل بهار ، ایام تعطیلات نوروزی و بعد از آن تصریح کرد: با توجه به حضور گردشگران در ارتفاعات و رود دره ها  ، با حجم زیادی از زباله در رودخانه های شمال تهران مواجه بودیم که  هر 11 مسیل لایروبی و پاکسازی شد .
این مقام مسئول افزود: در حال حاضر طبق برنامه زمان بندی ابلاغی روزانه و در دو شیفت صبح و عصر لایروبی و پاکسازی مسیل ها و حوضچه های رسوبگیر در حال انجام است و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی از شهروندان خواست با توجه به موقعیت جغرافیایی و کوهپایه بودن منطقه یک و احتمال شسته شدن سنگ و شن از کوه به هنگام بارندگی ها، وسایل نقلیه خود را در مجاورت مکان های خطرساز از جمله مسیر کوه و زیر درختان پارک ننموده و از ریختن نخاله ها و ضایعات ساختمانی و زباله های خانگی در داخل رودها و کانال ها خودداری نموده که موجب گرفتگی جریان آب نشود .rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید