2018/05/26 - شنبه 5 خرداد 1397
2018/05/26 - شنبه 5 خرداد 1397

مشروح خبرارائه خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی رایگان در محلات کم بضاعت/شناسایی و رفع نیازهای دانش آموزان مدارس محروم در حوزه سلامت

گروه فرهنگ و جامعه: مدیرکل سلامت شهرداری تهران در تشریح جزئیات ویژه برنامه های روزجهانی بهداشت از برپایی ایستگاه های سلامت در محلات و ارائه خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی رایگان به ساکنان محلات محروم خبر داد. 

ارائه خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی رایگان در محلات کم بضاعت/شناسایی و رفع نیازهای دانش آموزان مدارس محروم در حوزه سلامت
1396/1/28 9:44:51|print
تعداد مشاهده: 516

سمانه زمانی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت هر ساله به مناسبت روز جهانی بهداشت یکی از موضوعات مهم و رایج در جامعه را به عنوان شعار سال انتخاب می کند، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع سلامت روانی، سازمان جهانی بهداشت برنامه های امسال خود را با شعار "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" تدوین کرده است. در ایران نیز با توجه به اهمیت و نقش نشاط و شادی در پیشگیری از افسردگی افراد جامعه شعار" زندگی سالم و با نشاط" برای هفته ملی سلامت سال 1396 برگزیده شد.

وی با اشاره به اینکه هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا بر اهمیت و جایگاه مهم سلامت به عنوان یکی از حقوق های اساسی شهروندان تأکید شود، گفت: با همت اداره کل سلامت، ادارات سلامت مناطق 22گانه و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه سلامت امسال مجموعه برنامه های تفریحی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی از اول تا 7 اردیبهشت در تمامی مناطق برگزار می شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با یادآوری عناوین روزهای هفته سلامت عنوان کرد: جمعه اول اردیبهشت با عنوان تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی، شنبه دوم اردیبهشت با نام غذای سالم، جامعه سالم، یکشنبه سوم اردیبهشت با عنوان سفیران سلامت، نهادهای اجتماعی، دوشنبه چهارم اردیبهشت با عنوان طرح تحول سلامت، ارتقای کیفیت زندگی، سه شنبه پنجم اردیبهشت با نام سلامت روان، نیاز همه و همیشه، چهارشنبه ششم اردیبهشت با عنوان هنر و رسانه، سواد سلامت و پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه با نام نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی نام گذاری شده است.

زمانی در ادامه به اهم ویژه برنامه های هفته ملی سلامت اشاره و تصریح کرد: برگزاری جشنواره سلامت در قالب راه اندازی غرفه های ارائه خدمات سلامت محور و برپایی سامانه فرهنگی سلامت محور از جمله اقداماتی است که با هدف معرفی توانمندی های شهرداری در حوزه سلامت و ارائه خدمات سلامت در بوستان ها و میادین اصلی شهر اجرا می شود.

به گفته وی امسال قرار است تا در معابر عمومی محلات محروم ایستگاه های سلامت به منظور حفظ و ارتقای سلامت افراد آسیب پذیر جامعه و شناسایی و رفع نیازهای سلامتی دانش آموزان مدارس محروم برپا شود. در این ایستگاه ها ضمن ارائه خدماتی از قبیل مشاوره های پزشکی، روانشناسی و تغذیه، غربالگری دیابت، فشارخون و BMI، خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی نیز در اختیار شهروندان قرار می گیرد. توزیع بسته های بهداشتی همچون شامپو، مسواک، خمیردندان و حوله از دیگر اقداماتی است که در راستای حمایت از دانش آموزان محلات محروم انجام می شود.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران برپایی همایش پیاده روی خانوادگی و اجرای جنگ سلامت را از دیگر برنامه های هفته سلامت امسال معرفی کرد و گفت: این برنامه با هدف ارتقای سلامت شهروندان، افزایش ارتباطات و تعاملات اجتماعی و ایجاد روحیه شادی و نشاط در شهروندان در بوستان های یاس فاطمی، پلیس، دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان زندگی محله هرندی و بوستان ولایت اجرا می شود.

زمانی با تاکید بر اجرای برنامه های همدلی در قالب بازدید از مراکز نگهداری بیماران ذهنی، روانی و جانبازان و عیادت از بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی، بیان کرد: به منظور حساس سازی دانش آموزان به موضوع بهداشت خود و دیگران امسال نیز همچون سنوات گذشته ویژه برنامه نواختن زنگ سلامت در مدارس سطح شهر به ویژه مدارس دولتی برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین امسال شاهد برپایی ایستگاه ارائه خدمات سلامت به خانواده معظم شهدا و اجرای تورهای تفریحی، آموزشی، ورزشی و زیارتی و بازدید از جاذبه های سلامت محور سطح شهر خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، برگزاری جشنواره غذای سالم، توزیع غذا بین شهروندان محلات محروم و ارائه خدمات سلامت از قبیل مشاوره پزشکی، روانشناسی، تغذیه، غربالگری قندخون، فشارخون و اندازه گیری BMI از دیگر برنامه هایی است که از 1 الی 7 اردیبهشت در سطح مناطق 22 گانه اجرا می شود.

 

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید