2017/10/19 - پنجشنبه 27 مهر 1396
2017/10/19 - پنجشنبه 27 مهر 1396
فراخوان / همایش

 

آسمان آبی

مشروح خبر

در منطقه 21 انجام شد؛
کاشت 65 هزار اصله درخت و درختچه در آستانه بهار طبیعت

گروه مناطق: شهردار منطقه 21 از کاشت 65 هزار اصله درخت و درختچه در آستانه بهار طبیعت در سطح این منطقه خبر داد.

کاشت 65 هزار اصله درخت و درختچه در آستانه بهار طبیعت
1395/12/28 9:39:11 | print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، دکتر جمال بافرانی شهردار این منطقه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی خوش برای شهروندان گفت: با توجه به قرار گیری منطقه 21 در مبدا ورودی غربی تهران و به دنبال آن، استقبال از مسافران نوروزی؛ به منظور افزایش رفاه حال شهروندان و میهمانان نوروزی، طرح استقبال از بهار 96 از 1 اسفند تا 30 فروردین در حوزه فعالیت های خدمات شهری بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در سطح این منطقه اجرا می شود.

به گفته این مقام مسئول؛ در همین راستا و بر مبنای دستورالعمل های موجود، در بازه اول اجرای این طرح (از یکم لغایت بیستم اسفند ماه) معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 اقدام به کاشت 65000 اصله درخت و درختچه و همچنین مزین نمودن 500 متر مربع از سطح فضای سبز سطح منطقه به گل های فصلی کرده است.

شهردار منطقه 21 در ادامه افزود: نصب المان های سفره هفت سین در بوستان نرگس، آذین بندی معابر اصلی و پر تردد سطح منطقه، برپایی جشن درختکاری، شناسایی یک کوچه به عنوان کوچه تازه (کوچه محیط زیستی)، اجرای مقدمات برنامه ساعت زمین، اجرای برنامه های آموزشی با موضوعات محیط زیست و تفکیک پسماند نیز با توجه به اجرای طرح استقبال از بهار 96 در منطقه21 صورت پذیرفته است.

بافرانی در پایان خاطر نشان کرد: اقداماتی نظیر؛ انتقال خاک و نخاله و زباله از زمین های بایر و جنگل، توزیع نهال بین شهروندان، پاکسازی و لایروبی انهار، پاکسازی معابر، شستشوی المان ها، رنگ آمیزی و نوسازی غرف 9 گانه بازیافت، رفع نواقص مخازن پسماند، شستشو و لایروبی آبنماها، رفع نقص سرویس های بهداشتی بوستان ها، بازدید از کلیه آبگرمکن های خورشیدی و ... در سطح منطقه21 نیز در همان بازه ی 20 روزه ی آغاز طرح در منطقه انجام شده است.

لازم به ذکر است، امسال نیز همانند روال سنوات پیشین حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21، اقدامات اجرایی طرح استقبال از بهار به نحو مطلوب جهت ارتقاء سطح رفاه حال شهروندان انجام گرفته تا شهری پاک و پاکیزه در اختیار ساکنین و مسافران نوروزی این منطقه قرار گیرد.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید
چند رسانه ای
نسخه قدیم