2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397
2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397

مشروح خبرکاشت 65 هزار اصله درخت و درختچه در آستانه بهار طبیعت

گروه مناطق: شهردار منطقه 21 از کاشت 65 هزار اصله درخت و درختچه در آستانه بهار طبیعت در سطح این منطقه خبر داد.

کاشت 65 هزار اصله درخت و درختچه در آستانه بهار طبیعت
1395/12/28 9:39:11|print
تعداد مشاهده: 125

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، دکتر جمال بافرانی شهردار این منطقه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی خوش برای شهروندان گفت: با توجه به قرار گیری منطقه 21 در مبدا ورودی غربی تهران و به دنبال آن، استقبال از مسافران نوروزی؛ به منظور افزایش رفاه حال شهروندان و میهمانان نوروزی، طرح استقبال از بهار 96 از 1 اسفند تا 30 فروردین در حوزه فعالیت های خدمات شهری بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در سطح این منطقه اجرا می شود.

به گفته این مقام مسئول؛ در همین راستا و بر مبنای دستورالعمل های موجود، در بازه اول اجرای این طرح (از یکم لغایت بیستم اسفند ماه) معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 اقدام به کاشت 65000 اصله درخت و درختچه و همچنین مزین نمودن 500 متر مربع از سطح فضای سبز سطح منطقه به گل های فصلی کرده است.

شهردار منطقه 21 در ادامه افزود: نصب المان های سفره هفت سین در بوستان نرگس، آذین بندی معابر اصلی و پر تردد سطح منطقه، برپایی جشن درختکاری، شناسایی یک کوچه به عنوان کوچه تازه (کوچه محیط زیستی)، اجرای مقدمات برنامه ساعت زمین، اجرای برنامه های آموزشی با موضوعات محیط زیست و تفکیک پسماند نیز با توجه به اجرای طرح استقبال از بهار 96 در منطقه21 صورت پذیرفته است.

بافرانی در پایان خاطر نشان کرد: اقداماتی نظیر؛ انتقال خاک و نخاله و زباله از زمین های بایر و جنگل، توزیع نهال بین شهروندان، پاکسازی و لایروبی انهار، پاکسازی معابر، شستشوی المان ها، رنگ آمیزی و نوسازی غرف 9 گانه بازیافت، رفع نواقص مخازن پسماند، شستشو و لایروبی آبنماها، رفع نقص سرویس های بهداشتی بوستان ها، بازدید از کلیه آبگرمکن های خورشیدی و ... در سطح منطقه21 نیز در همان بازه ی 20 روزه ی آغاز طرح در منطقه انجام شده است.

لازم به ذکر است، امسال نیز همانند روال سنوات پیشین حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21، اقدامات اجرایی طرح استقبال از بهار به نحو مطلوب جهت ارتقاء سطح رفاه حال شهروندان انجام گرفته تا شهری پاک و پاکیزه در اختیار ساکنین و مسافران نوروزی این منطقه قرار گیرد.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید