2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397
2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397

مشروح خبراختصاص بیش از 40 میلیارد تومان در زمینه تجهیز مساجد و حوزه های علمیه در سال 95

گروه مناطق: نشست فصلی ائمه جماعات و شورایاران منطقه 22 با حضور ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، مولایی شهردار منطقه، میرشاه ولد مدیر ناحیه شهید مطهری مرکز رسیدگی به امور مساجد، صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران و سرگرد رکنی فرمانده ناحیه مقاومت عمار یاسر در ستاد میریت بحران منطقه برگزار شد.

 


اختصاص بیش از 40 میلیارد تومان در زمینه تجهیز مساجد و حوزه های علمیه در سال 95
1395/12/28 9:5:20|print
تعداد مشاهده: 167

به گزارش شهرنوشت و به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه 22،در این جلسه ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک سالروز میلاد دخت نبی مکرم اسلام(ع) در سخنانی اظهار کرد:یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری طی سال های اخیر مسائل فرهنگی جامعه است که بارها و بارها به عناوین مختلف در سخنان خود با عنوان شبیخون فرهنگی،تهاجم فرهنگی،ناتوی فرهنگی و این اواخر با لفظ رخنه فرهنگی به آن اشاره کردند.هجمه های مختلف فرهنگی،اقتصادی،سیاسی و ... که دشمنان طی این سال ها با سیاست بازی های مختلف خود بر ملت ما وارد کردند،بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: یکی از خطرناکترین هجمه ها هجمه فرهنگی است که به مراتب از دیگر هجمه ها خطرناک تر و بدتر است و در جایی که هجمه های نظامی کارساز نباشد،دشمن دست به هجمه فرهنگی می زند و در گذر زمان طی این سی و اندی سال که از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد،امتحان کرده است.هجمه های فرهنگی که انسان ها را نسبت به باورها و اعتقادات فرهنگی و دینی یک جامعه بی تفاوت می کند و امروزه مردم ما بخصوص نسل جوان جامعه ما را با ترفندهای مختلف مورد هجوم قرار می دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت:در این برهه از زمان هر چند شرایط سخت اقتصادی و معیشتی در جامعه وجود دارد اما مردم ما ثابت کردند برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا پای جان ایستاده اند و مسئولان و مدیران اجرایی کشور نیز وظیفه دارند با قوت و قدرت برای مردم پای کار آمده و معضلات معیشتی آنها از جمله مساله بیکاری را که یکی از آسیب های اجتماعی جامعه ما به شمار می رود با تدابیر لازم حل و فصل نمایند.

در ادامه حجت الاسلام صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران نیز با اشاره به فعالیت های ارزنده شهرداری تهران اضافه کرد:شهرداری تهران طی سال های اخیر خدمات ارزنده ای را در بحث سخت افزاری در شهر تهران انجام داده است که از آن می توان به گسترش خطوط ریلی درون شهری اشاره کرد و می توان به عنوان یکی از افتخارات مدیریت شهری در دوران مدیریت دکتر قالیباف شهردار محترم تهران از آن یاد کرد و بیش از 180 هزار کیلومتر مترو کشیده شد و بیش از 20 هزار پرسنل در زیر زمین مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: در حوزه دینی نیز همچون سال گذشته بیش از 40 میلیارد تومان در بخش ساخت،نوسازی و تجهیز مساجد و حوزه های علمیه هزینه شد و از آنجایی که سرانه مسجد در کل کشور به ازای هر 1100 نفر یک مسجد است در شهر تهران به ازای هر 4 هزار نفر یک مسجد وجود دارد و تهران فقیرترین استان از نظر دارا بودن تعداد مسجد است.

 

در این جلسه از سوی پایگاه مقاومت بسیج عمار یاسر و امور رسیدگی به مساجد شهرداری تهران از زحمات مولایی شهردار منطقه 22 با اهدای لوح تقدیر شد.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید