2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397
2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397

مشروح خبراعاده حیثیت کمیسیون عمران از نماینده تهران/حافظی به مجلس خوانده می شود تا پاسخگو ادعایش باشد/پیگیری قضایی درصورت عدم ارائه مستندات از سوی مدعیان

گروه مجلس و شورا: رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ابزار تاسف از اتهامی که عضو شورای شهر تهران به یکی از اعضای کمیسیون متبوعش در خصوص دریافت رشوه و تسهیلات از شهرداری تهران زده است، گفت: در اولین فرصت ممکن این نماینده در شورای شهر تهران را به کمیسیون فرامی خوانیم تا مستندات این اتهام را به کمیسیون عمران و نمایندگان مجلس ارایه دهد.

اعاده حیثیت کمیسیون عمران از نماینده تهران/حافظی به مجلس خوانده می شود تا پاسخگو ادعایش باشد/پیگیری قضایی درصورت عدم ارائه مستندات از سوی مدعیان
1395/12/24 14:0:0|print
تعداد مشاهده: 216


محمدرضا رضایی کوچی در گفت و گو با شهرنوشت در واکنش به اظهارات صادقی یکی از مطالبه گران تحقیق و تفحص از شهرداری تهران و حافظی عضو شورای شهر تهران مبنی بر اینکه یکی از افراد خانواده اعضای کمیسیون عمران از شهرداری تهران رانت 10میلیاردی دریافت کرده تا رای منفی به پرونده تحقیق و تفحص داده شود، گفت: کمیسیون عمران از دکتر صادقی نماینده تهران هم اعاده حیثیت خواهد کرد و وی باید اسناد و مدارک این اتهام زنی را به هیات رییس مجلس شورای اسلامی ارایه کند. همانطور که شاهد بودیم کمیسیون عمران با برگزاری نشست های تخصصی با شهردار تهران و معاونانش تلاش کرد تا به تمام شبهات نمایندگان پرسش کننده طرح تحقیق و تفحص پاسخ دهد و برگزاری نشست ها نشان داد تحقیق و بررسی کمیسیون عمران سیاسی نبوده و یک کار کارشناسی بوده است. همچنین کمیسیون عمران از دکتر حافظی نیز دعوت خواهد کرد تا اسناد و مدارک این اتهام را ارایه کند.

نماینده مردم جهرم درمجلس دهم ادامه داد: تصور می کردم حافظی رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران فردی متشرع است که حق را ناحق نخواهد کرد و به دور از فضاهای سیاسی مطالب را عنوان می کند، اما امروز با اتهاماتی که ایشان به کمیسیون عمران و یکی از اعضایش زد تعجب من را برانگیخت. بعید می دانستم که این عضو شورا چنین رفتاری انجام دهد .

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران تمامی مستندات جلسات با شهردار تهران و معاونانش را در اختیار دارد واین مدارک قابل دسترسی هستند، خاطرنشان کرد: دکتر حافظی را به کمیسیون عمران فرامی خوانیم تا مستندات اتهامی که وارد کرده است را ارائه کند. بی شک این حق نیز برای آن عضوی که متهم به دریافت رشوه و تسهیلات شده است، وجود دارد تا در صورت وجود نداشتن مدارک با این عضو شورای شهر مطابق با قوانین برخورد کند.

رضایی کوچی با انتقاد از اینکه موارد مطرح شده تنها متوجه یک نماینده مجلس نبوده و کمیسیون عمران را زیرسوال برده، متذکر شد: در کمیسیون عمران 16نماینده عضو به رد تحقیق و تفحص رای دادند. امروز نیز در صحن علنی مجلس شاهد بودیم نمایندگان به کلیت تحقیق و تفحص رای منفی دادند و خواستار خارج شدن آن از دستور کار مجلس شده اند. طبیعی است یک نفر نمی تواند تغییری در مسیر این تحقیق و تفحص ایجاد کند و طرح چنین موضوعاتی تنها بن مایه سیاسی دارد .

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که حافظی باید اسناد و مدارک این اتهام را به طور کامل به کمیسیون عمران ارایه دهد و مشخص کند چه کسی و چگونه این تسهیلات را دریافت کرده است، بیان کرد: اینکه به صورت کلی بخواهیم اتهامی را به فردی وارد کنیم نه اخلاقی است  و نه شرعی. بی شک در صورت اغنا نشدن اعضای کمیسیون این اتهام با پیگیری های قضایی پاسخ خواهد شد.

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید