2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397
2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397

مشروح خبرپیشنهاد میراث فرهنگی به شهرداری تهران برای راه‌اندازی موزه آتش‌نشان


مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: میراث فرهنگی استان تهران آمادگی دارد تا حمایت های فنی و اداری را از تاسیس موزه آتش نشانی انجام دهد.

پیشنهاد میراث فرهنگی به شهرداری تهران برای راه‌اندازی موزه آتش‌نشان
1395/11/12 12:1:49|print
تعداد مشاهده: 479
به گزارش شهرنوشت رجبعلی خسروآبادی گفت: مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای آتش نشان با حضور گسترده شهروندان و مسئولان هر چه با شکوه انجام شد ، اما آنچه از حادثه پلاسکو در حافظه پایتخت ماندگار شد فرهنگ و روحیه ایثار و شهامت بود ، روحیه ای که وجودش در  جامعه حس آرامش و امنیت را به شهروندان خواهد داد و نشان می دهد افرادی هستند تا جان خود را فدای آسایش و امنیت آنها کنند.
خسروآبادی افزود: از امروز وظیفه همه نهادهای فرهنگی شهر از جمله اداره کل میراث فرهنگی استان تهران است تا بر اساس رسالت ذاتی خود از میراث معنوی صیانت کنند که خاطره جمعی مردم کشور از حادثه پلاسکو را تا ابد زنده نگه دارد.
 وی تاکید کرد: هویت، روح شهری است که جامعه بدون آن حیات نخواهد داشت  و فداکاری آتش نشانان در حادثه پلاسکو بخشی از هویت تهران بود که حفظ آن برای تاریخ پایتخت لازم و ضروری است.
مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت: لباسها و تجهیزات آتش نشانان ایثارگر ،لوگوی فلزی ساختمان که تاریخ ساخت آن را نشان می داد که از قضا سالم از زیر آوار درآمد و حتی گاوصندوق های  سوخته و بخشی از شبکه فلزی پنجره های این ساختمان 54 ساله می تواند  در محلی با عنوان موزه آتش نشانی نگهداری شوند تا رشادت های آتش نشانان فداکار ما هیچ وقت فراموش نشوند و میراث فرهنگی تهران آمادگی دارد تا حمایت فنی و اداری را از تاسیس چنین موزه ای داشته باشد.
به گزارش سایت سفر، همچنین  میراث فرهنگی استان تهران با ارسال نامه ای به شماره 10614/126/952 به معاون محترم خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران آمادگی خود را برای حمایت فنی و اداری از تاسیس موزه آتش نشانی اعلام داشته است.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید