2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر


برخی از پتانسیل نام قالیباف استفاده می کنند تا خودشان یا جریان سیاسی شان بیشتر دیده شود/دلیل اینکه چرا برخی شورایی ها نمی خواهند تلاش شبانه روزی شهردار را ببیند را تنها گذر زمان مشخص می کند

گروه مجلس و شورا: نایب رییس شورای شهر تهران با اعلام اینکه بعضی نمایندگان  مردم در پارلمان شهری تهران، شورا را به باشگاه سیاسی و محلی برای مجادلات حزبی شان تبدیل کرده اند، گفت: نه تنها برای الان بلکه برای آینده تاکید می کنم افرادی که شورای شهر را به محملی برای سیاسی کاری هایشان تبدیل کرده اند تنها در حق شهر و شهروندان ظلم می کنند.

برخی از پتانسیل نام قالیباف استفاده می کنند تا خودشان یا جریان سیاسی شان بیشتر دیده شود/دلیل اینکه چرا برخی شورایی ها نمی خواهند تلاش شبانه روزی شهردار را ببیند را تنها گذر زمان مشخص می کند
1395/10/14 13:26:33|print


مرتضی طلایی درگفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه برخی اعضا در ماه های اخیر مسائلی را که می توانست از مسیر قانونی بررسی شود را به جنجال و هیاهوی سیاسی تبدیل کرده اند، تصریح کرد: مسائلی که مطرح شد می توانست از طریق کارشناسی و نظارت دستگاه قضا بررسی و منتج به نتایج شود، حال آن که شاهد بودیم نه تنها این مسائل از طریق نهادهای نظارتی پیگیری نشد بلکه با کشیده شدن به افکار عمومی و دل جامعه بهره برداری تبلیغاتی از آنها شد.

وی با تاکید بر اینکه سیاسی کردن مسائل شورا با حقوق شهروندان سازگاری ندارد چرا که مردم از ما انتظاردارند تنها به مسائل شهر و رفع معضلات شهرنشینی بپردازیم و جلوی تخلفات احتمالی را بگیریم، بیان کرد: یکی از وظایف اصلی اعضای شورا نظارت برحسن اجرای قوانین است. برهمین اساس نیز شهروندان از نمایندگانشان انتظاردارند به دور از جنجال های سیاسی به دنبال مشکلات شهرشان باشند. حال آنکه برخی اعضا برخلاف این مهم عمل می کنند .

طلایی با ذکر این مثال که هر که هیاهو بیشتر می کند به دنبال بیشتر دیده شدن است، گفت: بی شک وقتی کسی به دنبال بیشتر دیده شدن است اشکالی در کار وی وجود دارد . متاسفانه برخی از تذکرات اعضای شورا در چارچوب وظایف شورای شهر که رسیدگی به مسائل شهر است مطرح نمی شود و باید گفت که ارتباطی با مسائل شهر ندارد که این خود جای تاسف دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران چارچوب وظایف شورا را رسیدگی و نظارت به مسائل شهری دانست و افزود: هر موضوع دیگری که از سوی نمایندگان پارلمان شهری تهران مطرح شود و خارج از این قاعده باشد سیاسی است.

طلایی با بیان اینکه نام شخص قالیباف پتانسیل حاشیه سازی های سیاسی را دارد، گفت: درخصوص شخص شهردار تهران دو گروه همواره اظهارنظر می کنند یک گروه دوستداران دکتر قالیباف هستند که تمایل دارند وی را در جایگاه های بالاتر مدیریت اجرایی کشور ببیند و گروه دیگر به نوعی جناح مخالف قالیباف هستند که تلاش می کنند فعالیت های وی را با اقدامات سیاسی گره بزنند .

طلایی با تاکید بر اینکه عملکرد شهردار تهران حاکی از آن است که وی در تلاش است بیشترین خدمات را با حداکثر کیفیت به شهروندان ارایه دهد، افزود: برخی اعضا در تلاش هستند که یا خودشان دیده شوند یا جریانات سیاسی شان همواره در سطح اخبار باشد. از همین رو از پتانسیل نام قالیباف برای طرح موضوعات مختلف استفاده می کنند. چرا که شهردار تهران نامش همچون گزینه است که می توان با تکرار و پرداختن به آن هر لحظه در جامعه مطرح بود . بی شک باید بخشی از این مسائل را ناشی از همین پتانسیل دانست.

نائب رییس شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه تلاش این اعضا برای دیده شدن و حضور مستمر در رسانه ها سبب می شود که هزینه های سیاسی آن را شهردار تهران بپردازد، خاطرنشان کرد: اینها جریان سیاسی هستند که از جانب شهردار تهران احساس خطر می کنند. بنابراین به چنین مسائلی می پردازند، در صورتی که به اعتقاد من شهردار تهران در تلاش است تا وظایفش را انجام دهد . کسانی که می خواهند عملکرد وی را بببیند باید تلاش های شبانه روزی او را رصد کنند . چرا که من می دانم که ایشان قبل از اذان  صبح به خیابان می روند و تا آخرین دقایق شب تلاش در رفع مشکلات شهر می کنند.

وی تاکید کرد: اینکه چرا برخی از اعضای شورا تا این اندازه پاپیچ شهردار تهران می شوند سوال مبهمی است که تنها زمان پاسخ آن را خواهد داد.