2018/03/17 - شنبه 26 اسفند 1396
2018/03/17 - شنبه 26 اسفند 1396
مشروح خبر


آلودگی هوا و محدودیت تردد خودروها در پایتخت ایتالیا

شهردار رم به منظور مقابله با مه‌دود غلیظ که بسیاری از شهرهای اصلی ایتالیا را فرا گرفته برای تردد خودروها در این شهر ممنوعیت نسبی اعمال کرده است.


آلودگی هوا و محدودیت تردد خودروها در پایتخت ایتالیا
1395/9/21 12:50:14|print
تعداد مشاهده: 1634

به گزارش شهرنوشت ، براساس طرح شهردار رم تردد خودروها در این شهر امروز (یکشنبه) با محدودیت‌هایی انجام می‌شود و پلیس افراد خاطی را به پرداخت جریمه محکوم می‌کند.

این اقدام به دنبال تشدید آب و هوای پایدار و خشک در پایتخت ایتالیا و بسیاری از بخش‌های این کشور در نظر گرفته شده و باعث شده هوا به شدت آلوده شود.

سطح نیتروژن دی‌اکسید در رم به میزان چشمگیری بالاست و از استانداردهای تعیین شده اتحادیه اروپا فراتر رفته است. همچنین براساس این طرح تنها خودروهای هیبریدی و برقی و خودروهایی که به محیط زیست آسیبی وارد نمی‌کنند حق تردد دارند.

همچنین در شهر تورین واقع در شمال ایتالیا به دلیل سطح آلودگی هوا در روزهای آخر هفته طرح محدودیت فردا نیز ادامه پیدا می‌کند. سطح آلودگی هوا در شهر تورین طی سال جاری برای مدت ۶۲ روز بیشتر از استانداردهای تعیین شده در کشورهای اروپایی بوده است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته مقامات داخلی این کشور علت مه‌دود در ایتالیا مشخص شده و راه‌حل‌هایی برای رفع آن وجود دارد و اکنون فقط به اعمال سیاست‌های قوی برای اجرایی شدن آنها نیاز است.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید