2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397
2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397

مشروح خبرمعلولان را باور کنیم
معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در روز جهانی معلول با انتشار عکسی در اینستاگرامش نوشت ؛  13 آذر (روز جهاني معلولان)؛ موسم فرهنگ سازي، تكريم و تجليل از كساني است كه علي رغم محدوديت هاي جسمي، شور زيستن را در پيكره جامعه مي دمند و با استعانت از قدرت پروردگار، عزمي راسخ و اراده اي پولادين و با خودباوري، تلاش، جديت و اعتقاد قلبي به حقيقت "خواستن، توانستن است"، سرافرازانه در عرصه هاي گوناگون اجتماع ايفاي نقش مي کنند.
معلولان را باور کنیم
1395/9/13 14:40:14|print
تعداد مشاهده: 882

به نام خدايي كه شكوه و عظمت خود را آنگاه به تماشا گذاشت كه انسان را آفريد تا انسان باشد و آزاد؛ ١٣ آذر (روز جهاني معلولان)؛ موسم فرهنگ سازي، تكريم و تجليل از كساني است كه علي رغم محدوديت هاي جسمي، شور زيستن را در پيكره ي جامعه مي دمند و با استعانت از قدرت پروردگار، عزمي راسخ و اراده اي پولادين و با خودباوري، تلاش، جديت و اعتقاد قلبي به حقيقت "خواستن، توانستن است"، سرافرازانه در عرصه هاي گوناگون اجتماع ايفاي نقش مي نمايند.
برخورداري از زندگي با كيفيت توام با اميد، حق همگاني و پيش شرط تحقق عدالت اجتماعي است و از جمله حقوق اساسي هر فرد، حق داشتن شغل آبرومند و كسب درآمد كافي است. بدون ترديد معلولان به عنوان عضوي مهم ازپيكره ي جامعه از اهميت و جايگاه بالايي در پيشرفت ان جامعه برعهده برخوردارند و از اينرو در شهرداري تهران تلاش كرده ايم تا معلولين ، امكان بهره مندي از حقوق و مشاركت اجتماعي برابر با ساير شهروندان، زندگي مستقل و اشتغال مناسب را داشته باشند. بنابر امار سازمان بهزيستي ١١ درصد از افراد جامعه ما دچار نوعي از معلوليت هستند و از اينرو امكان برخورداري از آموزش اين گروه پرتعداد از افراد جامعه ضرورتي اجتناب ناپذير است كه ميبايست بطور جدي مورد توجه قرار گيرد ،از سوي ديگر تامين ايمني معلولان در ترددهاي شهري و دسترس پذير كردن شهر به منظور انجام امور روزمره عزيزان ، رسالتي است كه نبايد از ان غفلت كرد .هرچند اين موضوع مهم متاسفانه در كشورمان مورد غفلت تاريخي قرارگرفته است .
با اين اميد كه دنياي آينده كمتر شاهد پديده اي به نام معلوليت باشد، معتقدم مسائل و مشكلات معلولين امروز و معلولين فردا را بايد از همين امروز حل نماييم. شايد گاهي جوهر قلم تمام شود اما بدون ترديد، انگيزه قلبي من براي تلاش بيشتر در جهت رفع موانع و مشكلات معلولين، تلاشي تمام ناشدني است.
به اميد آينده اي روشن براي شهر و شهروندان از جمله شهروندان معلول و جانباز و به ويژه  همكاران عزيزم در خانواده بزرگ شهرداري تهران. اين اطمينان را مي دهم كه از هيچ كوششي در جهت آرامش. رفاه و ايمني اين عزيزان فروگذار نكنيم.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید