2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397
2018/05/24 - پنجشنبه 3 خرداد 1397

مشروح خبرنگارخانه ای برای نمایش روح شرقی و عشق و خرد ایرانی
*سیاوش شهریور
نگارخانه ای برای نمایش روح شرقی و عشق و خرد ایرانی
1395/3/8 10:27:45|print
تعداد مشاهده: 1339

کشور ایران را با تمدنی ده هزارساله باید وارث روح شرقی دانست. کشوری که گهواره تمدن بوده و در دنیای آن روزها و این روزهای گیتی چون نگینی درخشان می درخشد.

کشور ایران با سرمایه انسانی هنرمند خود، میراث دار بهترین های جهان بوده و توانسته در همه عرصه ها خوش بدرخشد. کشوری با تاریخی شگرف و جغرافیایی بی نظیر که نخبه هایی در تمام عرصه های فرهنگی اجتماعی و ورزشی را به دوران تاریخی خود دیده است.

دوران تاریخی که به واسطه هنر نقاشان بلندآوازه این سرزمین در بهترین شکل ممکن به معرض نمایش درآمده و این روزها نگارخانه ای به وسعت یک شهر توانسته این هنر را و این شکوه و آوازه ایرانی را در وسعتی به اندازه پایتخت ایران به نمایش گذارد.

امروزه در جای جای شهر تهران شاهد نمایش آثاری هستیم که هویدای روح شرقی و خرد ایرانی و عشق و معنویت ناب و بی نظیر مردمان این سرزمین است.مردمانی که همیشه در تاریخ عزیز بوده و عزیز خواهند بود.

شهرداری تهران با اجرای طرح «نگارخانه ای به وسعت شهر» توانسته روح هنر را در جان مردم زنده کند و شایسته است کارهایی از این قبیل در تمام طول سال ادامه پیدا کند. تهران به عنوان ابرشهری که انواع آلودگی های صوتی و ترافیکی آن را در برگرفته نیازمند طرح هایی این چنین است تا لطافت هنر در آن دمیده شده و لذت و شادی و آرامش به شهر هدیه شود.

طرح هایی که می تواند در تمام زمینه های هنر گرفته از موسیقی و مجسمه سازی و معرق و ... گسترش یافته و ساعات و لحظات خوشی را برای شهرنشینان به ارمغان آورد. در حالیکه شهر تهران جزو شهرهای افسرده جهان است شادی را باید گمشده این شهر خواند و اجرای هرگونه شهری که نویدگر شور و نشاط برای شهر باشد محترم و ارجمند و عزیز است.

در واقع باید گفت تبدیل تهران به هنرکده ای زیبا طرح ارزشمند و قابل توجهی است که آسیب های اجتماعی تهران را ترمیم کرده و روح آزرده شهر را مرهمی می شود.

  *مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید