2017/06/26 - دوشنبه 5 تير 1396
2017/06/26 - دوشنبه 5 تير 1396
فراخوان / همایش

 

آسمان آبی

مشروح خبر


نگارخانه ای برای نمایش روح شرقی و عشق و خرد ایرانی
*سیاوش شهریور
نگارخانه ای برای نمایش روح شرقی و عشق و خرد ایرانی
1395/3/8 10:27:45 | print

کشور ایران را با تمدنی ده هزارساله باید وارث روح شرقی دانست. کشوری که گهواره تمدن بوده و در دنیای آن روزها و این روزهای گیتی چون نگینی درخشان می درخشد.

کشور ایران با سرمایه انسانی هنرمند خود، میراث دار بهترین های جهان بوده و توانسته در همه عرصه ها خوش بدرخشد. کشوری با تاریخی شگرف و جغرافیایی بی نظیر که نخبه هایی در تمام عرصه های فرهنگی اجتماعی و ورزشی را به دوران تاریخی خود دیده است.

دوران تاریخی که به واسطه هنر نقاشان بلندآوازه این سرزمین در بهترین شکل ممکن به معرض نمایش درآمده و این روزها نگارخانه ای به وسعت یک شهر توانسته این هنر را و این شکوه و آوازه ایرانی را در وسعتی به اندازه پایتخت ایران به نمایش گذارد.

امروزه در جای جای شهر تهران شاهد نمایش آثاری هستیم که هویدای روح شرقی و خرد ایرانی و عشق و معنویت ناب و بی نظیر مردمان این سرزمین است.مردمانی که همیشه در تاریخ عزیز بوده و عزیز خواهند بود.

شهرداری تهران با اجرای طرح «نگارخانه ای به وسعت شهر» توانسته روح هنر را در جان مردم زنده کند و شایسته است کارهایی از این قبیل در تمام طول سال ادامه پیدا کند. تهران به عنوان ابرشهری که انواع آلودگی های صوتی و ترافیکی آن را در برگرفته نیازمند طرح هایی این چنین است تا لطافت هنر در آن دمیده شده و لذت و شادی و آرامش به شهر هدیه شود.

طرح هایی که می تواند در تمام زمینه های هنر گرفته از موسیقی و مجسمه سازی و معرق و ... گسترش یافته و ساعات و لحظات خوشی را برای شهرنشینان به ارمغان آورد. در حالیکه شهر تهران جزو شهرهای افسرده جهان است شادی را باید گمشده این شهر خواند و اجرای هرگونه شهری که نویدگر شور و نشاط برای شهر باشد محترم و ارجمند و عزیز است.

در واقع باید گفت تبدیل تهران به هنرکده ای زیبا طرح ارزشمند و قابل توجهی است که آسیب های اجتماعی تهران را ترمیم کرده و روح آزرده شهر را مرهمی می شود.

  *مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
کدامنیتی
کد را وارد کنید
چند رسانه ای
یادداشت ها
چیزی شبیه معجزه!
یادداشتی از یک کارشناس شهری؛
طنز تلخ ٢٩ دي
یادداشتی از معاون شهردار تهران در روز هوای پاک؛
معلولان را باور کنیم
یادداشت اینستاگرامی تشکری هاشمی به مناسبت روز جهانی معلول ،
نسخه قدیم